İdda yorumları | 8 ŞUBAT ÇARŞAMBA

465= Bologna – Milan (22.45)

Bologna İtalya Serie A’da 27 puanıyla 14.sırada bulunuyor. Konuk takım Milan ise, 37 puanıyla 8.sırada yer almaktadır.

Bologna, oynadığı Cagliari deplasmanın da 2 puan bırakarak evine döndü. Daha sonra Napoli ile karşılaşarak 7-1’lik farklı bir skorla boyun eğdiler. İlk haftalarda ligde başarılı savuma yapıyorlardı. Ancak son zamanlarda bu görüntüden uzaklaşmaya başladılar. Son 10 lig müsabakasının 7’sinde en az 3 gol atıldı.

Milan ise, Udinese karşılaşmasından sonra olumlu sonuçlar alarak üst sıralara tırmanmaya başladı. Roma maçıyla birlikte kimlik değiştirmeye başladı. Son 7 müsabakasında tek zaferini Cagliari karşısında elde etti. Atılan 32 gole karşı, 27 gol yediler. Son 10 lig karşılaşmasının 6’sı üst tamamlandı.

İdda tahmini: KG Var , Üst

460= Metz – Dijon (21.00)

Fransa Ligue 1’de Metz, 24 puanıyla 17.sırada yer alıyor. Dijon ise, 24 puanıyla 16.sırada yer alıyor.

Metz, Fransa Ligue 2’yi 3.sırada bitirdi. Ligue 1’e yükseldiler. Lille’i evinde mağlup ederek lige iyi bir açılış yaptı. Ancak oynadığı Bordeaux karşılaşmasıyla birlikte yaşanan puan kayıplarıyla 17.sıraya kadar düştüler. Düşme potasına iyice yaklaştılar. Angers maçında önemli 3 puanı kaybettiler. Marsilya’yı evinde mağlup ederek kritik bir 3 puan aldılar. Kontrollü oyun anlayışıyla maça çıkacaklar.

Dijon ise, Ligue 2’yi 2.sırada tamamladı. Ligue 1’e çıktı. İyi olabilecek başlangıçlar yaparak kendi evinde güzel skorlar elde etti. Maalesef deplasman da kötü oynuyorlar. Deplasmanda çıktıkları 11 müsabaka boyunca tek galibiyetlerini Lorient karşısında elde ettiler.

İdda tahmini: MS 1 , 0/1

462= Leicester – Derby County (22.45)

Leicester City, İngiltere Fa Cup 4.Tur tekrar müsabakasında Derby County’i  misafir ediyor.

Leicester City, Ranieri ile lige iyi bir açılış yapamadı. İlk haftalarda ligde yaşadıkları puan kayıplarıyla şampiyonluk hevesleri yarıda kesildi. Fa Cup’ta daha istikrarlı ve mücadeleci ruhunu yansıtarak başarılı işler yapıyorlar. Everton’u elemeyi başardıktan sonra Derby County ile 2-2’lik bir skorla berabere kaldı. Tekrar maçına çıkacaklar. Leicester City kupada gollü maçlara sahne oluyor. Bu sezon boyunca çıktıkları 4 müsabakanın hepside üst tamamlandı.

Derby County, teknik direktör değişikliğine gitti. McClaren yeni teknik adamıyla toparlanma yönünde sinyaller verdi. Ligde 7.sıraya kadar çıkarak Play Off iddalarını devam ettirdiler. West Bromwich’i elemeyi başarılar.

İdda tahmini: KG Var , Üst