Corona Virüs’te Türkiye’de Son Durum!

Gelen son dakika haberine göre, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüs Bilim Kurulu Toplantısı’nın ardından açıklamalarda bulundu. Son 24 saatte 2148 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu.

1 Nisan 2020 tarihinde corona virüsten ülkemizde 63 kişi hayatını kaybetti, vaka sayısı 15 bin 679’a, can kaybı 277’ye ulaştı.

Sağlık Bakanı Açıkladı

Sağlık Bakanı Koca, en fazla koronavirüs vakasının İstanbul’da görüldüğünü, bu ili İzmir ve Ankara’nın takip ettiğini bildirdi. Bakan Koca, koronavirüs rastlanan sağlık personeli sayısının 601 olduğunu açıkladı.

Bakan Koca’nın açıklamaları:

Corona virüs salgınında dünyada gelinen nokta olayın başlangıç günlerini bile unutturdu. Herhangi bir insan bu hastalık yokmuş gibi yaşayamaz. Bu eski dünya değil, dünya insanın ekran başından izlediği haberler eskiye benzemiyor.

Karşımızda sürekli hareket halinde olan içeri sızacak boşluk arayan bir düşman var. İnsanlık buna ilk kez tanık oluyor, dayanışma şimdi izolasyonla gerçekleşiyor.

Dünya corona virüse karşı ne başarı göstermişse bunu izolasyona borçludur. Hastalığın ülkemize girmesini bu yolla iteledik.

Sosyal Medyalarda Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir