Evden Kalanların Maaşı Kapısına Gelecek!

65 yaş üstü emekli ve yaşlılara, Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan sağlık problemleri kapsamında bankalar ve PTT’den maaşlarını çekemedikleri taktirde ödemelerin evlerine getirileceği belirtildi.

Bu açıklamayla harekete geçen SGK; “Konutta maaş almak istiyorum gibi bir dilekçe yazmaları yeterlidir.” dedi.

Dilekçe için de SGK’ya gidilmesine gerek yoktur. E-devlet kapısında yer almakta olan “Sosyal Güvenlik Kurumu Hizmetleri/Emeklilik Uygulamaları” başlığında, “Emekli Banka” değişikliği sekmesinde yer alan “PTT Konutta Teslim” seçeneğine basarak evinizden de emekli maaşınızı bir tıkla alabilmeniz mümkündür. PTT’den maaş alan emeklilerimiz için de aynı işlem geçerli olmaktadır.

İkramiyelerde Eve Gelecek!

Ramazan Bayramı ikramiyeleri, alınan tedbirler sonucunda 12.5 milyon emeklinin ikramiyelerinin öne çekildiği söylendi. Bununla birlikte vatandaşlarımızın da, emekli ikramiyeleri evlerinde elden ödeneceği açıklandı.

Belirtilen 7-11 Nisan tarihleri arasında ödemeler gerçekleşecek. Beş iş günü içinde ödemelerin hepsi yapılacaktır.

SSK’dan emekli olanlar 7-10 Nisan aralığında, Emekli Sandığı ve Bağkur’a bağlı olan vatandaşların da 11 Nisan’da ikramiyelerini alabilecekleri açıklandı. PTT bu kapsamda, 65 üstünde bulunan bütün vatandaşlarımızın ödemelerini evlerine göndererek “Evde Kal” çağrısında bulundu.

Sosyal Medyalarda Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir